• Dzień Postaci z Bajek

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Grupa Biedronek, Rybek i Muchomorków obchodziła ten wspaniały dzień dziś. Przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek oraz przede wszytkim bawiły się i tańczyły. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

Jutro obchodzimy Święto Zmarłych, a w piątek 28 października kolejne grupy wzięły udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W oddziale w Pobórce Wielkiej grupy udały się ze zniczami do figury Jezusa i Maryi. Grupa „Biedronek” odwiedziła pomnik ofiar II wojny Światowej w Nieżychowie. Starszaki z Białośliwia natomiast zapaliły znicze pod pomnikami na cmentarzu w Białośliwiu.

• Dzień Dyni

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by uczcić „Dzień Dyni” . W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy 28 października. Wtedy to wśród dzieci z grup „Stokrotki”, „Słoneczka”, „Tygryski” i „Biedronki”ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci poznały różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i można z niej przygotować wiele dań. Dzieci wzięły udział w licznych zabawach z udziałem dyni, wykonały piękne prace plastyczne oraz pozowały w urokliwej scenerii.

• #SzkołaPamięta

#SzkołaPamięta 27 października przedszkole wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W ramach akcji przedszkolaki odwiedziły lokalne miejsca pamięci narodowej i zapaliły znicze. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji Święta Zmarłych. W tym roku „Tygryski” zapaliły znicze pod pomnikiem bohaterów Białośliwia zamordowanych podczas II wojny , który znajduje się na Osiedlu Leśnym. „Stokrotki” i „Słoneczka” natomiast odwiedziły cmentarz w Białośliwiu oraz pomnik upamiętniającym polskich żołnierzy, którzy bronili Niepodległej Polski. Dzięki temu przedszkolaki mogły wyrazić swój szacunek dla dokonań wszystkich, którzy odeszli oraz poznać historie swojego regionu.

• Kolorowe kanapki u Słoneczek

Podczas dzisiejszych zajęć grupa „Słoneczka” przygotowywała zdrowe, kolorowe kanapki. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stole nie zabrakło sera🧀, sałaty🥬, pomidorów🍅, ogórków🥒, papryki🫑 i innych zdrowych składników. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. 😍

• Słoneczka i sałatka owocowa

Słoneczka własnoręcznie przygotowały dziś pyszną, witaminową sałatkę. Każdy przyniósł z domu różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet mango. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do krojenia owoców. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka wyszła wspaniale!

• Rybki i nawyki żywieniowe

W ramach realizacji programu "Mamo Tato co wy na to" grupa Rybek rozmawiała o prawidłowych nawykach żywieniowych. Przedszkolaki dowiedziały się, jak zdrowo się odżywiać – piramida żywienia i dlaczego należy uprawiać sport – ruch to zdrowie.

• Tygryski i sałatka jarzynowa

Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa Tygrysków postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Każde dziecko ubrane w fartuszek, zaopatrzone w deskę do krojenia i nożyk, przystąpiło do krojenia wcześniej ugotowanych warzyw. Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały i doprawiały sałatkę warzywną. Przygotowywanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji.

• Teatrzyk

Dzisiaj nasze przedszkolaki obejrzały teatrzyk kukiełkiwy z serii "Przygody Tomka Wszędobylskiego" pt. Pan Twardowski. Niesforny Tomek raz jeszcze udowodnił, że jest sprytny, prawy i mądry. Pomógł Panu Twardowskiemu w przechytrzeniu diabła. Choć było to bardzo trudne, ale udało się za pomocą przedszkolaków.

• Dzień chłopaka

Wszystkim chłopakom dużym i małym życzyć dziś chcemy, by byli wspaniali. Spełnienia marzeń, uśmiechu, radości. Wspaniałych wrażeń i dużo miłości. Dużo słodyczy, życia pięknego i wszystkiego najlepszego😍

• Dzień Przedszkolaka

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który wypada 20.09. „Dzień Przedszkolaka to ważna data. Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata. Dzieci są ważne, każdy to powie, z Nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek. Więc wszystkim dzieciom małym i dużym życzyć dziś chcemy długich podróży, spełnienia marzeń, cudownych wrażeń, mnóstwa radości i samych słodkości”. Najmłodsi mieszkańcy Gminy Białośliwie barwnym korowodem udali się do Urzędu Gminy, gdzie spotkali się z Panem Krzysztofem Rutkowskim Wójtem Gminy Białośliwie i Panią Marleną Hajman zastępcą Wójta Gminy Białośliwie. W tym wyjątkowym dniu Wójt wręczył przedszkolakom symboliczny klucz do bram Białośliwia wraz z życzeniami i słodkościami. Kolejne atrakcje czekały na dzieci po powrocie do przedszkola: wspólna zabawa przy muzyce, kolorowe tatuaże oraz warsztaty kulinarne. W międzyczasie dzieci częstowały s