• Dzień kredki

• Nowa galeria Dzień kredki została dodana do albumu fotograficznego

Przedszkolaki z grupy "Jagódek" dziś obchodziły w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Święto to bardzo związane jest z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie jest wspaniałą przygodą i ważnym doświadczeniem dla każdego dziecka. Z tej okazji w grupie odbyły się zabawy z kredkami w roli głównej.

• Dzień życzliwości

• Nowa galeria Dzień życzliwości została dodana do albumu fotograficznego

21 listopada obchodzimy „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Wśród „Życzliwych” znalazły się dzisiaj dzieci z grup „Tygrysków” i „Jagódek”. Dzieci wiedzą, że życzliwi ludzie są szczęśliwi, mili, bezinteresowni i pełni pozytywnych emocji. Podczas zajęć nie brakowało śmiechu

• Szkoła do hymnu

• W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.  W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z paniami uroczyście zaśpiewały Hymn Polski.

• Dzień Postaci z Bajki

• W naszym przedszkolu panowała dziś bajkowa atmosfera a to za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Przedszkolaki w tym dniu mogły przebrać się za ulubioną postać z bajki. Na dzieci czekało wiele zabaw takich jak zgadywanki, puzzle, szukanie cienia bohatera bajki, śpiewanie piosenki , taniec z Pszczółka Mają oraz czytanie bajek. Odwiedziła nas również Biedronka i Czarny Kot z GOK Białośliwie.

• 29 października przedszkole wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W ramach tego przedsięwzięcia przedszkolaki odwiedziły lokalne miejsca pamięci narodowej i zapaliły znicze. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji Święta Zmarłych. W oddziale w Pobórce Wielkiej odbyło się spotkanie z Panią Haliną Drab, która popularyzuje historię tej miejscowości, jest również autorką książek o historii Pobórki.  Przedszkolaki z Nieżychowa odwiedziły pomnik mieszkańca Nieżychowa ofiary II wojny Światowej. Starszaki z Białośliwia  zapaliły znicze nad pomnikiem bohaterów Białośliwia  zamordowanych podczas II wojny , który znajduje się na Osiedlu Leśnym , a młodsze dzieci były na cmentarzu w Białośliwiu oraz pod pomnikiem upamiętniającym polskich żołnierzy, którzy bronili Niepodległej Polski. Dzięki wszystkim działaniom podjętym w tym dniu przedszkolaki mogły wyrazić swój szacunek dla dokonań wszystkich, którzy odeszli oraz poznać historie swojego regionu.

• Grupa Słoneczka 27.10.2021 (środa) godz. 17.00

Grupa Tygryski 26.10.2021 (wtorek) godzina 17.00

Grupa Rybki 02.11.2021 (wtorek) godzina 17.00

Grupa Jagódki 28.10.2021 (czwartek) godzina 17.00

Grupa Muchomorki 28.10.2021 (czwartek) godzina 17.00

Grupa Pszczółki 28.10.2021 (czwartek) godzina 15.30

Grupa Motylki 28.10.2021 (czwartek) godzina 15.30

Grupa Biedronki 27.10.2021 (środa) godzina 16.00

• Nasze przedszkole bierze udział w konkursie MALUDAS

• Sklep z zabawkami Maludas organizuje drugą edycje konkursu! Tym razem temat dotyczy troski o środowisko, a hasłem przewodnim jest: ,,Ziemia – planeta marzeń”. Dbanie o ekosystem staje się w świadomości wielu osób niezwykle ważne, bowiem z roku na rok środowisko ulega większej degradacji, dlatego warto edukować w tym zakresie dzieci od najmłodszych lat.

Co trzeba zrobić?

Aby wziąć udział w konkursie, należy za pomocą dowolnej metody plastycznej przedstawić to, jak dbasz o środowisko. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody, zakupy z torbą wielokrotnego użytku – dzieci mają wiele możliwości! A wszystko w trosce o Matkę Naturę.

• W kategorii - przedszkole będą przyznane następujące nagrody:
                  * Zielona kompania (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
                  * Ekologiczny zakątek (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
                  * Zgodni z naturą (III miejsce) - bon o wartości 400 zł.

W kategorii - szkoła podstawowa i parafie będą przyznane następujące nagrody:
                  * Świadomi obywatele (I miejsce) - bon o wartości 900 zł,
                  * Proekologiczna drużyna (II miejsce) - bon o wartości 700 zł,
                  * Pielęgnujący ekosystem (III miejsce) -  bon o wartości 400 zł.

Bon zostanie przesłany drogą e-mailową na wskazany adres w formularzu zgłoszeniowym.

Liczba zgłoszeń

Każde przedszkole może wysłać 10 zgłoszeń, szkoła podstawowa i parafia może wysłać maksymalnie 12 zgłoszeń.

Na prace czekamy do 21 maja. Zwycięzców ogłosimy 26 maja.

Forma zgłoszeń

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem, pobrać formularz i prawidłowo go wypełnić. Następnie prześlij go razem z pracą i zgodami rodziców dzieci/dziecka na adres konkurs@maludas24.pl. Więcej informacji na stronie:https://maludas.pl/konkurs

Pracę należy przesłać w formacie .jpg lub .png w wysokiej rozdzielczości, co umożliwi zamieszczenie jej w galerii sklepu Maludas.

Komisja konkursowa

Miło nam ogłosić, że przewodniczącą jury w konkursie została Wiola Wołoszyn, autorka popularnej serii książek ,,Jano i Wito”.

Partnerzy konkursu: